Pořídit si miminko nemusí stát až tak moc. Jak na to?

Devět měsíců příprav

Když se na vašem těhotenském testu objevily dvě čárky, měla jste ohromnou radost a hned jste začala přemýšlet, co všechno bude vaše miminko potřebovat. Od nábytku, přes dudlíky a oblečení až po pleny a kosmetiku. Možná vás někdy napadá, že to ani nemůžete všechno stihnout. Ale nebojte se, času máte dost a až do světa pustíte tu radostnou novinu, zjistíte, že ve vašem okolí je spousta přátel a ti mají hodně užitečných rad i věcí.

těhotná žena

Co tedy nekupovat? A co si stačí půjčit?

Oblečky z druhé ruky

Samozřejmě chcete, aby vaše miminko šlo z porodnice v něčem úžasném. Určitě si pořiďte nějaký pěkný obleček ve velikosti nula až tři měsíce, ale počítejte s tím, že ho oblečete vašemu prckovi dvakrát nebo třikrát a pak už bude malý. Druhou nevýhodou nových věcí je, že je musíte dvakrát vyprat kvůli impregnačním přípravkům v látce. Pokud máte možnost, pořiďte si balík oblečení třeba od sousedky nebo kamarádky, dokonce i internet je plný malých věcí a výhodou je, že jsou jako nové, protože miminka je nemají jak umazat. A vyprat je stačí pouze jednou, protože už impregnační látky neobsahují. Ušetříte nejen peníze ale i čas.

Za co ušetřit

Porodnice nabízí možnost půjčit si na půl roku monitor dechu, stejně tak ho možná má někdo z vašich známých doma. Jen pozor, aby správně fungoval. Na přebalování vám postačí podložka, a pokud máte šikovného muže, vyrobí vám nástavec na nějakou komodu, opravdu je zbytečné utrácet peníze za přebalovací pult, protože ho budete potřebovat jen pár měsíců, než se vaše dítko začne pohybovat.

oblečení_na_mimi

Určitě už jste viděli originální oblečky ušité doma s parádními motivy. Počkejte s nákupem, až bude vaše miminko sedět či chodit, protože oblečení víc unosí, jelikož už neporoste tak rychle. Přeci jen zezačátku je jedna velikost na dva maximálně tři měsíce. A pokud jste trochu zruční, můžete si nějakou parádní čepičku či tepláčky ušít sami. Stačí se podívat na střihy a navštívit textilní galanterii, kde nakoupíte vše potřebné.