Vydejte se s námi do méně navštěvovaných, ale atraktivních míst v Česku

Uzavřené hranice, testování na koronavirus, restrikce spojené s ubytováním, karanténní opatření, roušky, desinfekce – tak tohle si můžete odpustit, když si naplánujete dovolenou po svém. Můžete ji prožít zcela podle vlastního scénáře tak, jak to udělali již mnozí lidé před vámi.

krása Lužických hor

V současné době se výrazně mění u některých z nás životní styl – dáváme přednost ovoci a zelenině, luštěninám, celozrnným obilovinám a zdravým tukům, kromě patřičné výživy posilujeme imunitu dostatkem odpočinku a spánku a zároveň se vyhýbáme přeplněným hotelům, abychom si zajistili ubytování na cestách jinak, třeba pronájmem chat a chalup pro více osob, anebo ubytováním v soukromí buď u přátel, anebo v penzionech, které vám uvolní např. celé horní patro.

horská roubenka

Cestování Mylifestyle na dovolenou lze pojmout tak, že se lidem můžeme takřka zcela vyhnout. Chce to ale vědět, kam se odebrat, aby pobyt stál za to, nenudili jsme se tu a byli obklopeni prostředím malebným a plným energie.

Prozkoumejte méně známá a opuštěná místa

Nejsme chudou zemí na množství přírodních krás, jednou z doporučovaných lokalit, které jsou stranou turismu a přesto mají co nabídnout, jsou Lužické hory. Ubytovat se tu můžete v některé z rodinných chalup např. v Krompachu, v Horní a Dolní Světlé, z nichž mnohé si dodnes zachovaly typickou podobu hrázděných staveb, horských roubenek se zápražím a přilehlou zahradou. V letním období je tu skutečně krásně, klid a pohoda, čistý vzduch, žádná průmyslová zástavba, daleké rozhledy do krajiny z nejvyšší hory Luž. Doporučujeme výlet k tisíc let starému tisu, k přehradě Naděje a ledové jeskyni.

Domažlicko – oblast jihozápadu naší země kdysi dávno střežili Chodové, Chodsko je také překrásný kraj, tak trochu opomíjený, ale neprávem. Domažlice, Trhanov, Mrákov, Újezd, Klenčí pod Čerchovem – to jsou legendami opředené obce, mnohdy spojované s Janem Sladkým Kozinou. Pokud se sem někdy vydáte, nenechte si ujít i spojnici Domažlic, Kdyně a Klatov, z této silnice č. 22 jsou nádherné výhledy na Šumavu, jaké se vám stěží podaří jinde objevit. Vyplatí se tu zastavit na nějakém odpočívadle a dopřát si zážitek, srovnatelný s těmi nejúžasnějšími rozhlednami.