Hypotéka a insolvence

V případě insolvence neboli platební neschopnosti se osoba zapíše do rejstříku až na pět let,…

V případě insolvence neboli platební neschopnosti se osoba zapíše do rejstříku až na pět let, během těchto let je téměř nemožné získat jakoukoliv sebemenší půjčku. Platební neschopnost vzniká v důsledku neschopnosti splácet své úvěry. Díky vyhlášení insolvence se lidé často zachrání od zdlouhavého stíhání. Při vyhlášení insolvence, se dlužník zaváže do určitého počtu let zaplatit určité procento veškerých dluhů. Je mu tedy část dluhu odpuštěna, ale musí dané procento peněz splatit do určitého roku.

Platební neschopnost

Po pěti letech jste však stejně znám jako dlužník, z různých rejstříků dlužníků. Může být pro vás proto velmi těžké poté získat jakoukoliv půjčku. Málokterá banka se poté stane věřitelem takové osoby, jelikož u ní nevidí schopnost splácet dluhy.

Většina lidi se dostává do takzvané půjčkové spirály, kdy splácí úvěr úvěrem a poté již není cesty ven. Jediným řešení pro tyto lidi poté je osobní bankrot nebo insolvence. V České republice je velké procento obyvatelstva zadluženo a i velké procento obyvatelstva v insolvenčním řízení. Do dluhové pasti se člověk rychle dostane a poté poměrně minimální šanci na jeho oddlužení. Jediným kloudným řešením, které vás může zachránit je právě insolvence.

Bankrot

Je však dnes již možné získat hypotéku po insolvenci, například od nebankovních společností. Je to sice zdlouhavé a náročné získat takovou hypotéku, ale je to možné.

Po konzultaci s společností, po ověření naší schopnosti a po zjištění dostatečnosti příjmů lze získat hypotéku i poté co jsme po insolvenci. Člověk přeci potřebuje i nadále nějak žít a pokud si udělat před několika lety dluhy, dnes může být úplně jiným člověkem.

Jedná se o klasickou hypotéku, tedy ručíme zástavou obvykle nemovitosti, která je využívána pro bydlení. Hypotéku obvykle poté získáme ve výši sedmdesáti až osmdesáti procent daného hodnoty nemovitosti. Díky dnešním technologiím, můžeme hypotéku vyřídit i částečně online pomocí webových stránek lze zažádat o hypoteční úvěr. Vhodné by bylo však se i osobně sejít a prodiskutovat jednotlivé detaily a také individuálně nastavit dobu a částku, která nám bude vyhovovat.