Řešení je jednoduché

Je toho mnoho, co musíme každý měsíc zaplatit. Nebo tedy abychom byli úplně přesní, každý má poplatky spojené s bydlením, službami, energiemi, chodem domácnosti, investicí do zábavy a volnočasových aktivit, ať vlastních, nebo rodinných.

finanční rozpočet

Ovšem je vždy potřeba správně a předem odhadnout danou situaci, je potřeba veškeré platby nastavovat tak, abychom je byli schopni ustát a ještě ponechali rezervu pro nenadálé události.

finanční rozvaha

To, že jsme dnes zdraví a v plné kondici, ještě neznamená, že zítra nemůžeme vypadnout ze hry. To samé platí o věcech denního užívání, jako jsou spotřebiče, automobil, či bytové vybavení. To, že nám dnes pračka funguje, ještě neznamená, že i zítra nebudete vykazovat závadu. V tom případě je vždy dobré mít výše zmiňovanou rezervu, ze které i oproti plánu, pořídíme nový spotřebič. V žádném případě nás tak takový karambol nemůže zaskočit, nemůže nás rozhodit a poslat na cestu do pekel. Ano, slyšíte správně do pekel, protože nenadálý výdaj, na který nemáme, můžeme vyřešit tím nejméně vhodným způsobem a to nějakou nesmyslnou půjčkou. A dluhový kolotoč se rozběhne! Pokud máte děti, tak už jen kvůli nim byste měli s financemi rozumně nakládat a hospodařit. Od vás se totiž v první řadě budou učit finanční gramotnosti, budou v dospělosti vědět, kolik procent příjmů https://www.hypoteka-bez-registru.net/kolik-procent-prijmu-vynaklada-domacnost-bydleni/ je potřeba nechat na bydlení, nebo na běžné platby. Od vás se dozví, že bez rezerv lze existovat jen stěží a že na spotřební záležitosti je nejlépe nečerpat žádný úvěr. Úplně jiná kapitola je samozřejmě pořízení vlastního bydlení. To je investice, která se vyplatí, je rozumná a doporučují jí i přední ekonomové. Ale zase pozor! I ta musí být dopředu promyšlená a délka, nebo výše splátek úměrně nastavená vašim možnostem. Finance nejsou prakticky žádná věda, ale vždy je lepší před uzavřením jakékoli smlouvy, nechat si poradit od zkušených odborníků.