Řešení je jednoduché

Je toho mnoho, co musíme každý měsíc zaplatit. Nebo tedy abychom byli úplně přesní, každý…

Je toho mnoho, co musíme každý měsíc zaplatit. Nebo tedy abychom byli úplně přesní, každý má poplatky spojené s bydlením, službami, energiemi, chodem domácnosti, investicí do zábavy a volnočasových aktivit, ať vlastních, nebo rodinných.

finanční rozpočet

Ovšem je vždy potřeba správně a předem odhadnout danou situaci, je potřeba veškeré platby nastavovat tak, abychom je byli schopni ustát a ještě ponechali rezervu pro nenadálé události.

finanční rozvaha

To, že jsme dnes zdraví a v plné kondici, ještě neznamená, že zítra nemůžeme vypadnout ze hry. To samé platí o věcech denního užívání, jako jsou spotřebiče, automobil, či bytové vybavení. To, že nám dnes pračka funguje, ještě neznamená, že i zítra nebudete vykazovat závadu. V tom případě je vždy dobré mít výše zmiňovanou rezervu, ze které i oproti plánu, pořídíme nový spotřebič. V žádném případě nás tak takový karambol nemůže zaskočit, nemůže nás rozhodit a poslat na cestu do pekel. Ano, slyšíte správně do pekel, protože nenadálý výdaj, na který nemáme, můžeme vyřešit tím nejméně vhodným způsobem a to nějakou nesmyslnou půjčkou. A dluhový kolotoč se rozběhne! Pokud máte děti, tak už jen kvůli nim byste měli s financemi rozumně nakládat a hospodařit. Od vás se totiž v první řadě budou učit finanční gramotnosti, budou v dospělosti vědět, kolik procent příjmů https://www.hypoteka-bez-registru.net/kolik-procent-prijmu-vynaklada-domacnost-bydleni/ je potřeba nechat na bydlení, nebo na běžné platby. Od vás se dozví, že bez rezerv lze existovat jen stěží a že na spotřební záležitosti je nejlépe nečerpat žádný úvěr. Úplně jiná kapitola je samozřejmě pořízení vlastního bydlení. To je investice, která se vyplatí, je rozumná a doporučují jí i přední ekonomové. Ale zase pozor! I ta musí být dopředu promyšlená a délka, nebo výše splátek úměrně nastavená vašim možnostem. Finance nejsou prakticky žádná věda, ale vždy je lepší před uzavřením jakékoli smlouvy, nechat si poradit od zkušených odborníků.