CES 2018

Americké Las Vegas je místem, kam každoročně míří milovníci nových technologií, které jsou představovány na gigantickém technologickém festivalu zvaném CES.
Tento rok se festivalu zúčastnilo více než 4000 společností, které návštěvníkům poskytly exkluzivní náhled na jejich nejnovější produkty. Celá akce má kořeny ve spotřebitelských technologiích, ale postupem času své pole působení rozšířila na umělé inteligence, medicínu, automobily a dokonce i zemědělství.

Amazon vs. Google
Vítězem loňského ročníku byl bez pochyby Amazon se svým inteligentním pomocníkem  – Alexa, o který vzrostl obrovský zájem. Google tak se svým Google Assistant zůstal v jeho stínu, ale tento rok se rozhodl z něj vystoupit představením nejnovější LG televize, která má Google Assistant zahrnutý ve svých funkcích.
Roboti
Letošní ročník festivalu představil mnoho robotů. Společnosti LG a Honda ukázaly světu například droida sloužícímu k transportu zavazadel po hotelu nebo robota společníka.
hlasové ovládání

Zdraví

 
·         Mezi největší trendy tohoto sektoru se řadí digitální brýle speciálně vyvinuty izraelskou společností ICI Vision pro lidi se zrakovým postižením. Brýle fungují na principu malých kamer, softwaru pro určování polohy oka a projekčních technologií, a směřují obraz do zdravých částí oka.
·          Další novinkou je maska na oči, která reaguje na chrápání a shromažďuje data o kvalitě spánku uživatele.
amazon ikona

Doprava

 
·         Festival ovládly elektricky poháněné automobily a auto pilot technologie.
·         Společnost Nissan se chystá své auta obohatit o funkci, která bude analyzovat mozkové vlny řidiče.
·         Čínský start-up  projekt Byton předvedl modely vozů s obrovskou dotykovou palubní deskou, přičemž plánovaný rok zahájení výroby je 2019.
·         Francouzská firma Navya zveřejnila detaily o plánovaných robo-taxi, které by fungovaly po celém světě.