Zdravý životní styl není jen o zdravé stravě

Pokud chceme žít opravdu zdravě, není to jen o tom, že budeme kupovat zdravé potraviny, sem tam se proběhneme a bude to. Žít zdravým životním stylem obnáší mnohem více záležitostí. A dokonce se dá říci, že to ani zdravým jídlem nezačíná. Je to komplexní přístup k životu. Neustálá práce na sobě a neustálé hlídání sebe sama.
Zdravotní styl je komplexní záležitostí.
poloha jógy

  1. Začněte tím, že budete kupovat jen kvalitní potraviny a jen základní potraviny. Žádné polotovary, zmrazená hotová jídla, nebo třeba předem připravené směsi na pečení.
  2. Vyhněte se potravinám, na které se ze všech stran na vás valí reklama.
  3. Vařte si sami. Vařte pestrá jídla, nebojte se experimentovat. Jezte tři až pětkrát denně.
  4. Udržujte si správnou psychohygienu. Stále se směřujte k dobré náladě. Využívejte meditací, mentálního tréninku. Bavte se. Nezatěžujte se problémy a starostmi, jejichž průběh nemůžete zvrátit. Přijímejte věci, tak jak jsou. Co se stalo, to se jen tak nezmění, není třeba se tím dále zatěžovat.
  5. Věnujte se dostatečně pohybu. Chůze na parkoviště k autu nebo proběhnutí na tramvaj není určitě dostačujícím množstvím denního pohybu. Zkuste rychlejší procházky nebo poklus, jste-li zdatnější.  A zkuste se přiblížit 10 km denně.
  6. Naučte se správnému dýchání. Takové to běžné povrchové dýchání samozřejmě postačuje k tomu, abychom neumřeli. Není však zcela dostačující pro celý náš organismus, pro všechny jeho periferie. Správný způsob dýchání dokáže léčit a uzdraví vás ze spousty neduhů.
  7. Zkuste ze svého života omezit, když už to nejde zcela vyloučit, negativní vlivy. Mám tím na mysli kouření, alkohol, drogy a cukr.
  8. Zkuste nezneužívat léky. Pokud vás bolívá hlava, vyřešte to zvýšeným příjmem tekutin, případně procházkou na čerstvém vzduchu. Pokud hned sáhneme po utišujících lécích, vytvoříme si na nich návyk.

váha a metr
Do ničeho se nenuťte ani nejmenším násilím. Ke všemu přistupujte s velkou rozvahou. Snažte se udržovat ve stálé pohodě a uvidíte, že se brzy začnete cítit lépe.