Co se všechno můžete stihnout během jednoho dne v Sydney?


Sydney má rozlohu 12,367 čtverečních km a naleznete zde přes 100 různých pláží, včetně tolik známých a populárních pláží jako Bondi a Manly. Jde se objevovat.

Slavná pláž Bondi

1. Bondi

Tuto pláž navštivte hned ráno, než se vydáte do ruchu velkoměsta.  Začněte svůj den snídani na slavné pláži. V kavárně Preach cafe naleznete zdravou a velmi oblíbenou snídani v podobě Acai misky, nebo si objednejte tradiční australskou snídani s uzeným lososem, smetanovým sýrem, avokádem a toastem. Jakmile dokončíte chutnou snídani, vydejte se na procházku podél pobřeží od Bondi až ke Coogee. Je pravda, že Sydney nabízí desítky pobřežních procházek, ale tato patří mezi ty vůbec nejlepší.  Procházka měří 6 km a zabere vám maximálně 2 hodiny.

Projdete se podél několika pláží, například Clovelly, Gordon’s Bay, Bronte, přičemž každá z nich nabízí místa nejen pro plavání, ale také pro potápění a surfing. Po cestě narazíte na staletý hřbitov s výhledem na Tichý oceán. Jakmile dojdete k pláží Coogee, naskočte do autobusu a vydejte se do centra, kde budete pokračovat v objevování Sydney.

2. Botanická zahrada

Botanická zahrada nabízí komentované prohlídky s průvodcem po celý den. My doporučujeme navštívit Macquarie’s Chair, toto místo nabízí jeden z nejlepších výhledů na město. Z tohoto místa uvidíte nejen operu, Harbour Bridge, centrum města, ale také opačnou stranu přístavu se zoo. Botanická zahrada je rozdělena na řadu specializovaných individuálních zahrad, z nichž každá zdůrazňuje jinou oblast ze světa rostlin.

3. Circular Quay

Circular Quay funguje jako takový odrazový můstek pro většinu dalších atrakcí. Jedná se o rušný přístav nejen pro městské trajekty, ale také pro velké zaoceánské lodě.  Projděte se kolem tohoto přístavu a zastavte se na oběd do místní restaurace, nebo si dejte v Austrálii tak populární kávu flat white v jedné z mnoha kaváren u přístavu.
Nejznámější budova v Sydney

4. Opera v Sydney

Opera v Sydney patří mezi australské ikony stejně jako Ayerovy skály, známé jako Uluru. Tuto budovu musíte vidět, určitě to stojí za to se na chvíli zastavit a vyfotit se s touto kráskou. Tento jedinečný architektonický prvek výrazně ovlivňuje charakter přístavu a jedná se o nefotografovanější místo vůbec.  Budova Opery se nachází na místě zvaném Bennelong point na samém cípu přístavu.
Pohled na Tower Eye

5. The Rocks  

Tato oblast patří mezi jednu z nejstarších čtvrtí v celé Austrálii a má řadu památkově chráněných budov, mezi které patří Celnice a Muzeum současného umění.  Pokud navštívíte The Rocks o víkendu, tak si určitě nenechte ujít trh, který nabízí řemeslné a domácí výrobky.

Doporučujeme se vydat přes známý Harbour Bridge na druhou stranu, kde se nachází Luna park, Taronga Zoo, známý Millers Point a také Kirribilli. Zoo Taronga je domovem celé řady zvířat, můžete zde vidět tolik populární koaly a klokany, ale také africké lvy a žirafy.