Doučování

Stává se, že někomu něco nejde. Všichni nejsme dobří na všechno. Někomu jdou více cizí jazyky, některým jde naopak více matematika a někteří jsou například dobří v tělesné výchově. Každý jsme nějaký, a hlavně nejsme stejní. To znamená, že například požádáte nějakého kamaráda o doučování nebo si seženete dokonce někoho, kdo doučuje a má tak zkušenosti. Pojďme se zaměřit na doučování, když nezvládnete například nějaký didaktický test při maturitě (například matematiku).

vzdělání

Matematika není lehký předmět, a proto potřebuje mnoho úsilí. Potřebujete si zkoušet různé typy úloh, opakovat si didaktické testy z minulých let, no a prostě počítat a počítat. Často od někoho uslyšíte, že prostě stačí počítat pořád nějaké příklady. Pokud tedy nedáte didaktický test z matematiky, tak nevěšte hlavu. Nejste ani první, ale ani poslední. To se hold stává. Někdy to je i zákon schválnosti, když někdo maturitu zvládne a vůbec se neučil a vy jste se na to učili dlouho. Zahoďte to za hlavu a pojďte se soustředit na další termín maturit. Ano, budete mít trošku zkažené prázdniny, ale to se nedá nic dělat.

vzdělání

Nejdůležitější je, abyste se buďto domluvili s někým, kdo za peníze nabízí doučování a víte, že má velké zkušenosti a naučí vás to nebo pokud jste měli skvělého matematikáře či matematikářku, tak jsou jasnou volbou číslo jedna. Oni vědí, co vám jde, co vám nejde. Takže je dobré si sehnat didaktické testy z předešlých let, abyste měli i zadání a nejen výsledky, které si napíšete někam na kus papíru, který ztratíte. Nejlepší je, když to s vámi učitel probírá maximálně dvě hodiny, jinak už nebudete schopni přemýšlet. Je dobré si například něco vypracovat doma, a pak to s učitelem nebo učitelkou projít a vysvětlit si, zda to jde udělat jinak či nikoliv. 

Určitě si to pak před zářím projděte a zjistíte, že už vám některé úlohy jdou lépe. Tak hodně štěstí.