Škola se vyplatí

Vždycky mi šlo o to, abych měla skvělou školu. Tohle byl můj sen. U nás…

Vždycky mi šlo o to, abych měla skvělou školu. Tohle byl můj sen. U nás v rodině se hodně dbalo na vzdělávání, takže ani já jsem nebyla výjimkou. Chtěla jsem jít taky vysokou školu. Samozřejmě, ale že mě nikdo nenutil, abych dlouho studovala. Chtěla jsem to sama od sebe. Možná to taky bylo tím, že jsem měla opravdu skvělý vzor. Moji rodiče se stále určili s mou starší sestrou. Já mám starší sestru, která je o šest let starší, takže jsem měla nějakou představu, jak to vzdělávání probíhá a jak to vypadá. Taky jsem měla za to, jak vypadá třeba různá příprava na různé učení a tak podobně. Takže jsem si řekla, že když se budu skvěle učit, tak taky budu mít potom skvělou práci a taky samozřejmě peníze. Učení mě bavilo. Už ve třetí třídě jsem chodila na kurzy italštiny a angličtiny. Protože studium jazyků mě bavilo nejvíce. A toho si všimli taky moji rodiče a taky učitelé.

Ale někoho to ve škole prostě nebaví.

Takže jsem ji hned v páté třídě na gymnázium. A musím říct, že jsem udělala dobře. Protože na gymnáziu mě to opravdu hodně moc bavilo, takže jsem si řekla, že nejlepší bude, když se budu studiu jazyku věnovat opravdu co nejvíce. Po gymnáziu jsem šla na školu, kde se studuje jazyk. A mimo těchto dvou jazyků jsem si přibrala ještě francouzštinu a jsem naprosto spokojená.

Prostředí školy se mi líbí.

Řekla jsem si, že v budoucnu bych mohla být překladatelka anebo provázet turisty po různých krásných městech naší Evropy. A možná ne jenom to. A pokud i vás zajímá skvělé cestování a taky veselý život, tak si myslím, že nic nezkazíte tím, když se budete pravidelně vzdělávat. Navíc je to zajímavé a zábavné a taky potkáte mnoho různých lidí. Já jsem třeba díky studiu získala tolik přátel, že bych je ani nespočítala. A mám taky kamarády v cizích zemích, takže se taky pravidelně navštěvujeme a je nám takhle všem fajn. A to díky vzdělávání se.