10 atrakcí, které rozhodně musíte navštívit v Krakově

1.       Tržní náměstí
Srdce historického centra Krakova je tepající a obalené mnoha bary a kavárnami. Toto kouzelné místo, kde se odehrávají všechny akce již od středověku, je zapsané v seznamu UNESCO.
 tržní náměstí
2.       Hrad Wawel
Nad celým městem se tyčí mohutná stavba hradu Wawel. Ten byl kdysi domovem polských králů a královen a z jeho opevnění se staly nádherné vyhlídky.
 
3.       Barbikan
Barbikan je jediná zbývající brána středověkého opevnění, které kdysi obklopovalo celé město. Jeho zdi z červených cihel a impozantní věže pomohly během 13. století odrazit mongolské nájezdy. Dnes se zde konají divadelní představení a jiná umělecká vystoupení.
 
4.       Brána Svatého Floriána
Nádherně vyhlížející brána je začátkem tzv. Královské cesty.
 
5.       Kopec Kosciuszko
Postaven po vzoru pravěkých pohanských mohyl, které obklopují město na různých místech v roce 1823 jeho národním hrdinou Tadeuszem Kosciuszkem. Z vrcholu si můžete vychutnat rozsáhlé panorama města.
 
6.       Ulice Florianska
Rušná ulice, která prochází samým srdcem severní poloviny Staroměstské čtvrti, hostí mnoho pivních barů, obchůdků se suvenýry a dalších lákadel.
 most v Krakově
7.       Sukiennice
Sukiennice bylo považováno za nejstarší nákupní centrum na světě. Stojí po staletí uprostřed krakovského Tržního náměstí. Ponořte se mezi oblouky do rušných stánků se suvenýry a nepřeberným množstvím zajímavých lidových cetek nebo zůstaňte venku a obdivujte nádhernou renesanční architekturu této budovy.
 
8.       Bazilika Panny Marie
Fasáda z červených cihel a dvě velké věže této baziliky se staly symbolem města Krakova. Bazilika se vznáší vysoko nad Tržním náměstím.
 
9.       Židovská čtvrť
Tato historická čtvrť se nachází v pěší vzdálenosti od Starého Města. Dnes je naprosto začleněna do struktury města, ale stále si zachovává jedinečnou kulturu a atmosféru.
 
10.   Promenády kolem řeky Visly
Klikatý tok řeky Visly protíná srdce Krakova a jeho břehy hostí široké prostory zeleně, které jsou plné pivních barů, kaváren a letních trhů. Ideální prostory pro procházku, běh a cyklistiku.