Navštivte uvolněnou Uruguay

Uruguay se od svých sousedů velice liší. Zatímco Argentina a Chile se potýkají stále s protesty, zde klid. Je tu nejbezpečněji v Jižní Americe, potkáte se zde jen zřídka s korupcí. Zdejší demokracie je nejkvalitnější z celé Latinské Ameriky. Tímto se nejvíce z okolních zemí podobá Evropě. Možná i proto, že skoro 90 procent obyvatel má evropský původ.  Pyšní se také svou zelenou energetikou. Uruguay také jako první země světa zlegalizovala marihuanu. 
 Uruguay, loďky, Atlantiku
Začněme od západu v městečku Colonia del Sacramento. Jedná se o bývalé pašerácké město. Většina cestovatelů začíná právě tady po připlutí lodí z Buenos Aires. Městečko vás doslova očaruje barevnými uličkami s miniaturními domečky a majákem. 
 
Představme si nyní hlavní město Montevideo, zajímavé především svým Starým městem. Všudypřítomné pomalované domy, pěší zóny a útulné kavárny či parky s palmami udělají dojem na každého. Kolem tržiště nedaleko přístavu to opravdu žije. Najíst se v Mercadu je krásný cestovatelský zážitek. Velice oblíbené je tu maso, a tak si můžete dopřát uruguayské Asado. Velká porce grilovaného masa různých druhů připravovaných na ohni uprostřed restaurace. Ale nejen Staré město je zajímavé, východní pobřeží je dobrou volbou pro relaxaci nebo sport. 
 
V této zemi to žije hlavně na pobřeží Atlantského Oceánu. Překrásné písčité pláže vás donutí zůstat déle, než jste měli v plánu.
Vše se točí kolem města Punta del Este, která láká nejen uruguayské boháče, ale také Argentince. Ti to mají do Punty lodí jako by kamenem dohodil. Je to jejich oblíbený cíl, kvůli kvalitnějším plážím a službám, které u Buenos Aires najdou jen zřídka. 
Punta del Este leží 130 km východně od Montevidea. Navštivte místní přístav a kupte si čerstvou rybu nebo výbornou zmrzlinu v kavárně s výhledem na moře. Mají tu krásný maják, spoustu dobrých restaurací a umělecké dílo. Jedná se o obrovskou sochu ruky ponořenou do písku od umělce Maria Irrazábala z roku 1982. Právě kvůli němu vznikly později další podobné sochy (Atacama, Madrid nebo Benátky). Navazující Maldonado, plné mrakodrapů, je spíše pro byznysmeny a ubytované v luxusních hotelech. 
 Punta, socha, písek
Dalším zajímavým místem směrem na východ je celé pobřeží Atlantiku. Můžete si sami vybrat své místečko na pláži. 
 
U laguny Garzón narazíte na zajímavost jménem Viňolův most. Je to vlastně kruhový objezd nad vodou. Povolená rychlost je 30 km/h, aby se řidiči stihli kochat místní zátokou. Most si většina lidí pochvaluje, avšak najdou se i kritici. 
 
Pokud pojedete dál na východ, potkáte vesničku Cabo Polonio. Dá se tam dojet pouze autobusem, který vás nabere na parkovišti. Doveze vás do nerušené vesničky, u které lenoší tuleni a tučňáci a v dáli na moři můžete vidět velryby. 
Vnitrozemí Uruguaye má také své kouzlo. Už jen kvůli tomu, že do zdejších malých hor skoro nikdo nezamíří. Po loukách se tu na koních prohánějí ,,gauchos’’ , místní kovbojové se stylovými pokrývkami hlavy. 
 
Neváhejte a navštivte tuto zajímavou zemi. Zaručeně si odsud odvezete krásné zážitky a možná se i budete chtít vrátit.