Proč poslouchat české interprety


Poslouchání hudby patří mezi koníčky mnoha lidí. Krátit si čas hudbou během dlouhé cesty, nebo jen tak při odpoledním odpočinku. Muzikantů a hudebníků je mnoho, avšak většinou posloucháme pouze zahraniční. Proč je tomu tak? Mnoho z nich nás nebaví, neposkytují nám pocit, jako ti zahraniční. Poslouchání českých interpretů však může být zábava.

akustická kytara a blondýn

            Začněme spojením zahraničí a Čech. Před nedávnem se na vrchol vyhoupl například zpěvák Mikolas Josef, nebo kapela Lake Malawi. Ačkoliv Čechy jsou známe svou nepříliš zkušenou angličtinou, tito interpreti své anglické písně zvládají jako američtí kvalitní interpreti. Oba dva navíc získali slušné umístěni v soutěži Eurovision song contest.

            Pokud jde o vyloženě české interprety, pravděpodobně si na první dobrou představíte Chinaski, Kryštof, nebo zpěváka Karla Gotta. Ovšem jsou zde i interpreti, kteří zvládají vytvářet zajímavé a vtipné písně a zasloužili by mnohem větší ohlasy. Jedním z nich je například Pokáč, který pokřtil již své druhé album. Hraje na kytaru a ukulele a skládá texty pro jiné interprety. Sám nahrává své písně v obýváku a některé se těší velké oblibě. Vymýšlí taktéž lehce ironické texty, které odráží situace dnešní doby.

            Dalším interpretem je například Voxel, což je český zpěvák, který má jak lehce ironické, tak typicky popové písně. Mnoho textů mu napsal Pokáč, se kterým jsou dlouhodobými přáteli. Některé písně jsou chytlavé a pravděpodobně jste jednu z jeho písní alespoň jednou zaslechli.
pouliční muzikant

            České kapely mohou být občas také velmi zajímavé na poslech. Kapela Dymytry se během pár let vyšplhala na vrchol a nyní jsou úspěšnou psy corovou kapelou. Zajímavé jsou o jejich masky a show, kterou dokážou pomocí svých interaktivních písní vytvořit. Nebo se zde objevují i poměrně mladé kapely, které se pomalu, ale jistě, především díky svojí originalitě, derou na povrch. Za zmínku stojí kapela Liberate, která se rozhodla svou cestu založit na latinsky psaných textech.