Mašinku Tomáše si oblíbily děti po celém světě – čím je tato postava tak výjimečná

Blíží se Vánoce a tak je čas popřemýšlet nad tím nejdůležitějším, nad dárečky pro naše nejmenší, pro které Vánoce vlastně děláme. Mašinka Tomáš potěší každého.

Mašinku Tomáše si oblíbily děti po celém světě – čím je tato postava tak výjimečná

Děti si vždy zamilují jednu pohádkovou postavičku a chtějí se jí obklopit, co možná nejvíce. I mašinka Tomáš patří mezi ty nejoblíbenější pohádkové dětské postavičky a děti jej milují napříč celým světem již spousty let. Anglický animovaný seriál z prostředí železnice se na televizních obrazovkách objevil poprvé už v roce 1984, což už je pěkně dlouhá doba. Seriál byl natočen podle knižní předlohy a okamžitě si získal srdce nejmladších diváků. Knížka se dokonce začala psát již v roce 1943, sloužit měla pohádka jako dobrodružná knížka pro děti, které nemohou usnout. Sám spisovatel ji psal pro svého synka. Dodnes je mašinka Tomáš jednou z nejoblíbenějších dětských postaviček. Pokud přemýšlíte o tom, co vašemu dítku nadělíte pod stromeček, určitě o této statečné mašince popřemýšlejte, možností je více než dost.

japan-train-railroad-railway-72594

Dobrodružství z tajemného ostrova

Lokomotiva Tomáš a jeho přátelé, další statečné a zábavné mašinky, společně žijí na smyšleném ostrově jménem Sodor. Zde mají za úkol udržet chod místní železnice, tak aby vlaky neměly zpoždění a všechno šlapalo tak, jak má. No ale jak už tomu tak bývá, mašinkám občas něco ujde a tak způsobí na železnici značný zmatek. Naštěstí vždy všechno dobře dopadne a všechno se zase vrací do starých dobrých zajetých kolejí. Postupem času, jak se seriál stával stále oblíbenějším, se do něj dostávaly nejrůznější nové postavy z řad dalších dopravních prostředků. A přesně tohle mají děti nejraději.

pexels-photo-713148

I Ringo Starr byl nadšený

Možná vás překvapí, že první díly televizního seriálu o mašince Tomášovi namluvil oblíbený a slavný hudebník, bubeník skupiny The Beatles Ringo Starr. I jemu se seriál moc líbil. I po letech Tomáš a jeho přátelé neztrácejí nic ze svého šarmu a děti jsou z nich pořád nadšené a to i v době, kdy je dětských pohádek a seriálů tolik, že už je nelze ani spočítat. Jde zkrátka o klasiku, která nikdy nezklame.

Dnes můžeme mašinku Tomáše a jeho přátele vídat kromě televizních obrazovek také v knížkách a samozřejmě na nejrůznějších předmětech a jako krásné a propracované hračky. Stačí si vybrat a děti budou jistě nadšené.