Jakostní víno z Moravy

Ve městech se postupně vyrojily a vylíhly desítky vinoték. Všechny se vyznačují menšími prostory, nicméně moderně zařízenými se stáčecím zařízením na sud vína v jakémsi zákulisí. Na tabulích lákají své zákazníky na pravá stáčená MORAVSKÁ vína a natěšeně vyhlížejí všechny potencionální kupce. Cena těchto vín, uváděná na lákajících tabulích je celkem příznivá na to, aby si člověk odnesl lahev za nějakých 70- 80 Kč a byl skálopevně přesvědčen, že si nese ten největší vinný skvost z celé Moravy.

víno

Když se ale zamyslíme, tak je jasné, že vinice na Moravě nejsou až tak rozlehlé, že by po celé naší republice, ve všech okresních městech, mohly plnit sudy kvalitním vínem za takovou příznivou cenu. Vypěstovat hroznové víno, sklidit ho a následně z něj připravit kvalitní víno, není nic jednoduchého. Navíc každý vinař, který se dobere svojí poctivou prací opravdu kvalitního výsledku ve formě lahodného vína, tak určitě raději stočí víno do lahví, které ponesou na etiketě jméno jeho vinařství, než aby stočil hektolitry vína pro tisíce vinoték po celé republice do sudů.

víno

Ve vinotékách, kam zamíří dva, tři lidé za den je spotřeba vína ze sudu opravdu minimální, pokud si sem dojdete pro víno, máte téměř jistotu, že dostanete do své pet lahve stočený patok, který s vínem z Moravy nemá nic společného, ale hlavně díky velice dlouhé době, po kterou je sud otevřen, je víno už jaksi za zenitem i pro běžné konzumenty. Pokud tedy chcete ochutnat opravdu pravé moravské víno, máme pro vás nabídku. Lahev značená výrobním vinařstvím je zárukou originálního naplnění vínem z Moravy. Už při prvním doušku poznáte ten rozdíl, mezi vínem stáčeným údajně moravským a originálem z lahve. Ochutnejte tedy víno z Moravy v lahvi se zárukou jakosti produkujícího vinařství a poté srovnejte jeho chuť, barvu a jakost s „moravskými“ víny ze stáčíren.