Jak se obléknout na společenskou akci

Obléknout se vhodně na společenskou akci může být tak trochu kumšt. Není to jen o…

Obléknout se vhodně na společenskou akci může být tak trochu kumšt. Není to jen o vkusu, ale rovněž schopnosti sladit, zazářit, ale nevybočovat. Jak na to?

Volba šatů

Volba šatů záleží na konkrétní příležitosti, jelikož společenské šaty se dotýkají mnoha sfér života, a je tak potřeba je vhodně vybrat. Na ples se pak nejlépe hodí zářivé dlouhé, či krajkové šaty se zdobením, do divadla elegantnější kousek v mírných tónech, nejlépe černé, či bílé, na svatbu pak něco jasnějšího, a veselejšího, na galavečeři koktejlky, či jednoduší elegantní šaty. Společenské šaty by měly vypadat slušivě, nikoliv vulgárně, takže je lepší volit mírnější výstřihy, a dostatečnou délku. Nosit jedny šaty na mnoho společenských událostí je tak trošku faux pas, a tak je ideální pořídit vždy nové. Nechcete-li zbytečně utrácet, můžete například navštívit výprodej společenských šatů, či pořídit šaty z druhé ruky od někoho, kdo je měl na sobě rovněž jen jednou.

elegantní šaty

Kabelka

Crossbody, či velká brašna se na společenské události zkrátka příliš nehodí, a tak je vždy ideální volbou sáhnout po psaníčku. K němu lze sehnat drobnou peněženku, jak se vejde nějaká ta bankovka, či mince, a občanský průkaz, který musíte mít stále u sebe. Kabelka by měla ladit k celkovému outfitu.

ležící žena

Boty

Co si budeme povídat, ne veškerá společenská obuv je rovnou i pohodlná. V některých případech, jako třeba na svatbu, si můžete vzít elegantní sandálky, jindy se však lépe hodí lodičky, nebo alespoň balerínky. Boty by měly být čisté, a nesešlapané.

Účes

Přijít s rozcuchem, nebo s umaštěným culíkem na jakoukoliv společenskou událost, je naprosto nevhodné. Pokud se vám nechce utrácet za služby kadeřnice, vyzkoušejte alespoň jednoduchý donut drdol, či si rozpuštěné vlasy vyžehlete, a sepněte sponou. Od věci také nejsou lehké lokny, či elegantní skřipec.