Určitě vám půjčí

Když se člověk dostane do finančních nesnází, řeší to nejednou půjčkou. Tedy přesněji řečeno se…


Když se člověk dostane do finančních nesnází, řeší to nejednou půjčkou. Tedy přesněji řečeno se to spíše jenom snaží vyřešit půjčkou. Protože k tomu, aby někdo v těžké chvíli půjčku dostal, musí být zákonitě dva – ten, kdo peníze potřebuje, a ten, kdo mu je půjčí. A zatímco těch prvních je vždycky dost, najít ty druhé, tedy věřitele, může být docela oříšek.
Ne proto, že by snad bylo málo institucí, které peníze půjčují. Těch je i v takové malé zemi, jako je ta naše, dost a dost. Jenže ač se půjčováním peněz živí, nejednou sedí na svých financích jako žába na prameni.
To je typické především pro banky. Peněz je v nich sice až až, jenže když je od nich někdo chce, nejednou narazí. Protože dostat od banky peníze, to obnáší:
a) doložení dostatečně vysokých příjmů
b) jistotu, že takové příjmy žadateli vydrží i v budoucnu
c) absenci záznamu v registru dlužníků
d) a nejednou i horu dalších povinností
peníze čr

A kdo tímto sítem neprojde, mívá zkrátka smůlu. Protože tomu opatrní bankéři se svými přísnými pravidly prostě nepůjčí.
A co má člověk dělat, když ho odmítnou ve všech bankách, které navštíví? Má se snad smířit s tím, že není vhodným partnerem, že jemu nikdo žádné peníze nesvěří?
Může tak učinit, ale také nemusí.
Protože existuje třeba i nebankovní sektor. Kde kladou na žadatele o půjčky daleko nižší nároky a kde je tedy daleko pravděpodobnější, že člověk uspěje. Naději tu má ten, kdo nemá dostatečně vysoké příjmy, stejně jako ten, kdo má třeba nějaký ten menší zaznamenaný hříšek v registru dlužníků, respektive ten, kdo netouží po tom, aby se mu někdo vrtal v soukromí.
Pokud se rozhodnete dejme tomu pro hypotéku bez doložení příjmu, . Protože získat tuto není prakticky žádný problém, její vyřízení je rychlé a snadné a všichni budou opravdu spokojení.
kovové a papírové peníze

Stačí vyplnit žádost, a to díky počítačům i z tepla rodinného krbu, přiložit pár snímků nemovitosti, jíž se můžete za onu hypotéku zaručit (protože to víte – taková nebankovní společnost vás zase až tak dobře nezná a nějakou tu záruku tudíž přece jenom mít chce), a pak už jenom vyčkávat, než se ozve někdo, s kým se domluví všechny podrobnosti.
A pak už můžete jít utrácet za to, co potřebujete. A to ať je to cokoliv.