Tekuté tapety podporují kreativitu a tvůrčí myšlení

Není to žádná ultra moderna

Očekáváte-li, že jde o objev moderní doby, o technický zázrak nebo další syntetický výtvor z laboratoře, jste na omylu. Moderní je pouze technologické zpracování materiálů a širší možnosti, než jaké měli lidé dříve. Především bychom si měli ujasnit, že to není žádná plastická hmota, kterou byste na zdivu vytvořili neprodyšnou bariéru, a cítili se doma jako ve skleníku. Moderní tekuté tapety https://colortap.cz/ jsou výhradně přírodní záležitost a jejich složení se velmi podobá tomu, s nimiž lidé pracovali již před stovkami let.

hotelový poko

První tekuté tapety se objevily údajně v Japonsku před čtyřmi stovkami let a zřejmě odtud se pak začaly šířit do mnoha zemí světa.

Máte obrovské možnosti ve svých rukách

Pro kreativního člověka představují tekuté tapety obrovský dar, je to něco jako pro malíře čisté plátno a paleta kvalitních olejových barev. Co z nich malíř vytvoří, je pak čistě v jeho režii, a tak si jistě dovedete představit, jak nádherná malířská díla můžete spatřit na hradech a zámcích u portrétů šlechtických rodů nebo historických výjevů z doby renesance a baroka. Máte-li v ruce podklad pro vytvoření tekuté tapety, máte v podstatě něco podobného – materiál, s jehož složením lze kouzlit a vytvářet nepřeberné množství vzorů, barev a celkových kompozic.

interiér hotelu

Základ tekutých tapet tvoří celulóza, do které je přimícháváno různé množství hedvábí a bavlny. Směs se doplní vodou a nanáší se na zdivo, sádrokarton, dřevotřísku a další materiály pomocí kovové, dřevěné či plastové stěrky podobně, jako stavební a malířské tmely. Máte pak k dispozici zdravotně zcela nezávadný povrch, a pokud máte dobrý vkus, půjde o velmi atraktivní způsob oživení interiéru.

Podstatnou výhodou tekutých tapet je souvislá povrchová vrstva, nejsou vidět žádné spoje, lze jimi zakrýt drobné rýhy a nerovnosti a pokrýt i různá zaoblení, křivé rohy, zkosení a jiné nerovné povrchy