Rovnátka pro děti

Bohužel ne všichni z nás mají zuby jako perličky již od přírody. Jestliže se tento problém týká i vašich dětí, pak byste s tím měli něco dělat a to dříve, než bude pozdě. Ani nemyslete na to, že by se zuby samy od sebe nějakým způsobem srovnaly. Nesrovnají. Dělejte tak, aby to nedošlo tak daleko, že by vaše dítě mělo v budoucnu problémy se zuby. Rozhodně se nejedná o nic příjemného.

chlapec s rovnátky

Možná máte na rovnátka jiný názor, protože je vidíte z jiného pohledu. Možná se budou vaše děti rovnátkům bránit, co to jde, ale opravdu se nejedná o nic hrozného. Je potřeba, abyste je nějakým způsobem motivovali a vysvětlili jim, že rovnátka pro děti opravdu potřebují.

Začít byste měli již od plenek. Za takovou prevenci by se daly považovat ortodontické dudlíky. Ty podporují správné umístění jazyku a působí proti vznikům ortodontických vad, se kterými by se vaše dítě mohlo potýkat. Dudlíky by se měly používat maximálně do tří let.

Je pravda, že žádné dítě nebudete tak úplně nadšené, když bude muset nosit fixní rovnátka. Nic ale není tak zlé, jak se může na první pohled zdát. Jsou navíc mnohem účinnější, než rovnátka, která jsou určena na noc. Ty se navíc používají pouze pro drobné vady.

Díky fixním rovnátkům se dosáhne mnohem účinnějších výsledků a to za mnohem kratší dobu.
jezení s rovnátky

Dítěti můžete povídání o rovnátkách podat tak, že jsou IN a je úplně normální, že je mají jak děti, tak i dospělí. Je dokonce možné rovnátka zatraktivnit a to díky barevným gumičkám. Při každé návštěvě je dokonce možné je změnit na barvu jinou.

Existuje dokonce i možnost neviditelných rovnátek. Ta jsou připevněna z vnitřní strany. Jsou ale mnohem dražší. Jejich cena bývá zhruba 50 tisíc korun, takže by bylo lepší všechny možnosti zvážit. Častěji tento typ volí dospělí než děti, ale samozřejmě záleží na každém.

Rozhodně se ale rovnátek není potřeba obávat. Ba právě naopak.