Přesnost usnadní práci

Pro přepravu zboží jsou k dispozici různé transportní boxy i podložky. Aby mohla být přeprava…


Pro přepravu zboží jsou k dispozici různé transportní boxy i podložky. Aby mohla být přeprava co nejefektivnější, používají se většinou dřevěné palety. Ty se používají především u věcí, které se dají uložit do obdélníkového tvaru. Jelikož zboží většinou cestuje opravdu po celém světě, a nejen v rámci určitého státu, bylo zapotřebí, aby se potřeby pro transport sjednotily. Proto do nákladních vlaků, nákladních automobilů i lodí nakládáme většinou zboží na takzvaných europaletách. Tyto přepravní podložky mají jednotný rozměr a jsou certifikovány.

  • Což znamená, že je mohou vyrábět pouze na těch pracovištích, ve kterých k tomu mají vydaný patřičný certifikát.
  • Musejí být také označené logem výrobce a značkou EUR.

Tyto transportní podložky mají přesně dané nejen rozměry, ale také

dřevěné palety

  • počet a umístění hřebíků
  • typ konstrukce
  • nosnost.

Prostě údaje, které jsou považovány za nejdůležitější. U přepravců se můžeme setkat ještě s několika dalšími druhy těchto prvků, které ale nejsou tak přísně určené. Jedním z druhů jsou i standardní palety, které mají stejný půdorys jako jejich kolegyně, jež nesou označení EUR. Ostatní rozměry ale mohou být v podstatě libovolné. Jednotlivé kusy se mohou lišit ve výšce, nosnosti nebo i konstrukci.

Žádný zákazník není nevyslyšen

Jsou výrobci, kterým ale pro přepravu jejich zboží nebo materiálu nevyhovuje žádný z uvedených typů přepravních pomocníků. http://www.semily.cz/kaplicka-u-ctrnacti-pomocniku/os-1083 Proto jsou pro jejich potřeby vyrobeny pomůcky doslova na míru. Těm se říká nestandardní nebo také atypické palety. V tomto případě se výrobce zcela přizpůsobí potřebám zadavatele.

typy palet

  • Stačí zadat příslušné údaje a není problém vyrobit jakékoliv rozměry a tvary.
  • Vytvoří se vzorek a po odsouhlasení se přistoupí k výrobě potřebného množství.

Vyrobené podlážky nebo boxy se mohou také standardním způsobem tepelně ošetřit.