Potíže s elektřinou

Znalý muž má v šuplíku baterku, neznalý ji má také, ale netuší kde. Ve skříni? V lednici? Znalý muž jde na jistotu do šuplete, neznalý běhá poslepu po celém domě. Znalý muž sahá do šuplete a nenalézá tam krom košil zhola nic. Zatracené děti, zase si hrály na horníky. Neznalý je na tom stejně.

A tak jest jim nuceno bloudit domem a hledat kýžený zdroj světla. Dejme tomu, že jej oba nalezli. Znalý muž jde k rozvodné skříni, kde má umístěný jistič. Neznalý se pokusí kontrolovat žárovky, protože o něčem podobném jako je jistič v životě neslyšel. Ufff.

Oba mužové se pak pokusí různými způsoby přijít na to, proč je kolem taková tma a oba se posléze pokusí zradu opravit. Oba se setkají v nemocnici, kde končí všeuměl, který se vrtá v něčem, o čemž nemá sebemenší potuchy. Oba mužové ti slovutní jsou rádi, že vůbec žijí a že utekli smrti z lopaty. A přitom k tomu vůbec nemuselo dojít.

zkoušečka a šroubovák v jednom

Potíž je v tom, že pokud není ani po nahození jističe světlo, znamená to zradu někde v síti, a to se má nechat odborníkům. To už se učí ve škole, ale jak se zdá, oba muži nebyli v tu chvíli zrovna přítomni, nebo jim to bylo nyní fuk, a proto nesou následky.

Takže si dáme opakování, což je jak známo matka moudrosti. Kdo je otec se zatím neví. Ale k tomu opakování. NIKDY se nepleťte do elektrické sítě a nikam nic nestrkejte! Následky mohou být skutečně nedozírné a pokud končíte jen v nemocnici, můžete děkovat osudu. A hodně děkovat.

jističe

V každém okrese, v každém větším městě je pohotovostní služba, kde se elektrikou zabývají. V případě Kolína a okolí je elektrikář Kolín, kde si můžete třeba jen nechat poradit. Ale sám nic nedělejte. Volejte, jak výše napsáno, a počkejte na jeho příjezd. Většinou to netrvá zase tak dlouho a často si tak můžete snad i zachránit život. A kontakt na toho elektrikáře si pečlivě uschovejte, nikdy nevíte, kdy jej budete opět potřebovat.