Novinky v péči o vaše prádlo

Dříve jsme pro jemnou vůni používali aviváže, ale tyto prostředky na praní nevyhovují každému, ekzematikům už vůbec ne. Navíc se v posledních letech spotřebitelé stále více zajímají, v čem se jejich prádlo pere a zda to nezanechává následky na jejich zdraví. Tyto požadavky totiž klasické aviváže nesplňují. Navíc se aviváže nemůžou používat na ručníky, které po jejich použití při utírání pokožky nesají vodu. Naštěstí jsou tady alternativy, které nám prádlo provoní. 
otevřené dveře pračky
 
Prádlo může vonět i bez aviváže
 
V poslední době si tuto skutečnost uvědomili i výrobci pracích prostředků a přísad na praní, a dokonce i velké nadnárodní společnosti zjistily, že trend se bude ubírat jinou cestou. Toto spotřebitelské chování je vidět i v regálech drogerií a supermarketů, kde police s aviváží bývají stále přeplněné a velmi často ve slevách, protože už si tyto chemií napěchované přípravky kupuje velmi málo lidí.
 
Co nového pro nás tedy výrobci vymysleli, když už si nechceme ničit zdraví aviváží? Mimochodem víte, že původním účelem používání aviváže bylo zjemnit pletené a syntetické tkaniny (u těch hlavně odstranit elektrostatický náboj – lidově řečeno „aby nám oblečení neelektrizovalo“)?
 
Vůně do pračky
 
Tento tekutý přípravek se přidává v podobě pár kapek do posledního máchání a vlije se do zásobníku určeného pro aviváž. Obsahuje esenciální vůně, mandlový olej.
Je ale třeba důkladně číst etikety, protože některé výrobky se prezentují jako veganské a vy si myslíte, že budou i zdravotně nezávadné bez obsahu chemie. Ale často i v těchto přípravcích najdete ve složení látku metylsothiazolinón, která není k pokožce šetrná. 
 dětské oblečení na šňůře
Krystalky na praní
Existují ještě vonné perličky na prádlo, které se přidávají do pračky, ale jejich použití je diskutabilní, protože obsahují chemické látky jako je např. Hexyl Cinnamal, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes.,