Někdy je lepší dát květináč

Samozřejmě, pokud chcete vyjádřit lásku, není nikdy pozdě dát plnou náruč růží. je ostatně dobrým zdrojem informací pro všechny, kteří o této možnosti ještě neslyšeli.
oranžové růže
Každopádně řezané květiny jako růže a tulipány jsou jedním z mnoha důvodů, proč se naše půda nemá zrovna skvěle. Nejen proto, že je pěstování těchto rostlin ve velkém docela nepraktické, ale zároveň je užíváno spoustu chemických látek, které se jen tak z půdy nevytratí. Proto vyvstává otázka, jestli bychom se příště, až budeme chtít vyznat lásku, neměli spíše porozhlédnout po nějakém pěkném květináči s nádhernou květinu či rostlinou, která vydrží mnohem déle než pár dnů.
petunie v květináči

Růže jsou velmi nepraktické

Ano, jsou krásné několik dní, pokud jim pěkně vyměňujete vodu a ještě k tomu všemu je koupíte v pěkném květinářství, které neprodává nějaké šunty. Pravda je však taková, že se po těch několika dnech krásy stane to „nečekané“. Najednou máte v pokoji hnijící hromádku, která kdysi bývala nádhernou rostlinou, bez možnosti je nějak vysadit a mít z ní tak potěšení stále. Na rozdíl od těchto řezaných květin jsou ty v květináči přece jen trvalejší a mnohem lepší. Nejenže pomohou zaplnit byt či pokoj, ale přinesou úsměv na tváři pokaždé, když se na ně dotyčná (nebo i dotyčný) podívají. A hlavně nestojí tolik.
srdíčko v květináči

Zvláště pokud chcete udělat dojem, ale ušetřit

Je spousta nádherných rostlin, které stačí na chvíli dát do tepla a pár dní zalévat a vyroste krása mnohem větší než u nějaké řezané rostliny. Jediné, co je třeba, je koupit ji pár týdnů či dnů předem. To je sice čin hodný úcty, zvláště od dnešní doby, kdy si vzpomeneme na narozeniny den před tím. Ale i tak to může být velmi netradiční změna oproti každoročním květinám. Proto, pokud chcete opravdu překvapit svou drahou polovičku, dejte tento Valentýn raději nějakou tu květinu v květináči.