Nejlepší životopisné filmy, které prostě musíte vidět

Životopisné filmy odráží osudy a příběhy lidí, kteří se zapsali něčím zvláštním, přínosným, poutavým a zajímavým do naší historie. Natočit dobrý životopisný film je záruka úspěchu a velkých zisků, protože skutečné příběhy diváky lákají a budou je lákat vždycky. Aby ne – nic není vymyšleno a popisují se skutečné události a skutečné osobnosti jako takové. Filmaři si sice umí s příběhem pohrát, aby lépe vyzněl a vypadal dobře na velké obrazovce – o pravdivé události se, ale opírat musejí a zásadní informace nejsou nikterak zkreslené – to by jim kritika také dala pěkně sežrat. Které životopisné filmy se povedly nejvíce, a rozhodně byste je měli shlédnout?
starý projektor
· Vlk z Wall Street (2013) – příběh Jordana Belforta v podání skvělého Leonarda DiCapria pojednává fascinujícím způsobem o tom, jak se žilo kdysi na slavné Wall Street. Šokující, vtipný, bez cenzury zkrátka skvělý film o tom co peníze a úspěch udělají s člověkem i o tom jak si člověk ke štěstí umí dopomoci šikovně sám.
· Králova řeč (2010) – důstojně natočený film o nečekané korunovaci krále Jiřího IV., který celý život trpěl vadou řeči a stál tak spíše v ústraní. Po korunovaci ho jeho žena vzala k logopedovi – zvláštnímu a excentrickému terapeutovi, mezi nímž a králem nakonec vzniklo silné pouto a přátelství. Úžasný a poutavý snímek z prostředí britské monarchie získal mnohá ocenění – a nutno říct, že naprostým právem.
sbírka starých dopisů
· Rivalové (2013) – film z prostředí Formule 1 o nezkrotné touze po vítězství a osobní příběhy dvou velikánů a soupeřů Nikiho Laudy a Jamese Hunta. Film, který je úchvatný od začátku až do konce vám nabízí víc než jen podívanou plnou napětí, vášně, odhodlání a lásky.
· Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016) – mezi životopisnými filmy nesmí chybět alespoň jeden chytlavý příběh hrdinů z 2. světové války. K nejlepším filmům popisující události hrůzné války, která zasáhla celý svět, se velmi rychle po uvedení dostal i příběh skutečného hrdiny, který nemá obdoby. Příběh vojáka Desmonda Dosse, který kvůli své víře a přesvědčení odmítl nosit zbraň i přesto ovšem chtěl sloužit vlasti a pomoci svým druhům vyhrát válku a pomáhat jako zdravotník chytí za srdce. Ovšem samotný průběh příběhu, který je ke všemu skutečný a celkový počet 75 mužů, které jeden člověk beze zbraně dokázal zachránit během strašlivé bitvy o Okinawu je bezkonkurenční. Navíc skvělé zpracování filmu i výkon hlavního hrdiny dělá z filmu opravdu povedený a nádherný snímek, který budete chtít vidět znovu.