„Listen To My Heart“ aneb Mariina láska k životu

Se stávajícím podzimem se dostane na knižní pulty kniha s českým překladem pod názvem „Moje láska…

Se stávajícím podzimem se dostane na knižní pulty kniha s českým překladem pod názvem „Moje láska k životu“ od autorek Helena von Zweigberg a Marie Fredriksson. Ano, ta Marie, kterou snad zná každý ze skupiny Roxette. Kapela, která zavítala, a ne jednou, též se svým vystoupením v rámci koncertního turné i do České republiky.

srdce v knize
Gun Marie Fredriksson aneb co jste možná nevěděli…

Marie se narodila v květnu roku 1958 ve švédském městě Östra-Ljungby. Svou pěveckou kariéru zahájila působením v kapele Strul, kterou vedl její tehdejší přítel. I pozdější přesun do kapely MaMas byl rovněž z důvodu, že ji vedl její tenkrát nový přítel. A právě v 80. letech si ji všiml v jednom z baru Per Gessle a poskytl jí nabídku na nazpívání společného duetu. Vzhledem k tomu, že byla vystavena až dalo by se říci nátlaku, aby se vydala na sólovou dráhu, tak se stalo, že natočila i debutní album. Avšak až díky druhému sólovému albu se stala nejpopulárnější švédskou zpěvačkou.

Razantní změna v životě během vteřiny

Osudovým mezníkem se stal rok 2002, kdy si šla Marie zaběhat a po návratu omdlela v koupelně. Byla hospitalizována v nemocnici, kde jí byl diagnostikován zhoubný nádor na mozku. Po sérii absolvování léčebného procesu, žila mimo hudební dění. I když se v rámci možností uzdravila, nicméně s trvalým následkem, neboť oslepla na pravé oko. I koordinace pohybu u ní již není jako před onemocněním. I tak v roce 2005 nabrala dostatek sil k návratu k práci a hudbě jako takové. Comback se vším všudy nastal v roce 2011 u příležitosti vydání nového alba.

mikrofon ve stojanu
Jaká je láska k životu?

Marie, která ze zdravotních důvodů musela již ukončit svou pěveckou kariéru, vydala za pomoci již výše zmíněné spoluautorky knihu o svém životě. Kniha vyšla v originální verzi a nyní se dostane v českem překladu do prodejen u nás. Marie odkrývá rovněž ne zrovna pozitivní stránky jejího života. I když se může zdát, že k ní byl život ve větší míře nakloněn nemilosrdně, Marie nicméně zůstává velkou optimistkou. Pouze servíruje prostřednictvím knihy život takový, jaký byl, je a zajisté ještě bude, neboť i když původní lékařská prognóza byla otázkou pár měsíců, Marie je tu stále a těší se každodenním maličkostem, které život dokáže nabídnout a dát. A vy si tak můžete přečíst příběh o životě Marie Fredriksson, který není nikterak přikrášlený. Kniha má nicméně pozitivní cíl, je poděkováním Marie, je vyznáním láskou k životu.