Instalatér na chalupě má také co dělat

Zakoupili jste rekreační objekt a po zvážení tamní situace jste dospěli k názoru, že bude zapotřebí provést alespoň základní stavební rekonstrukci? Bude nutné pozvat některé řemeslníky, protože veškeré stavební práce sami nezvládnete? Pokud se to bude týkat i instalatérů, ti budou mít na chatě určitě co na práci:

instalatérské práce

Vodovodní rozvody – mnoho chatových objektů mívá rozvody vody zhotovené ještě postaru, v pozinkovaných trubkách. Většina z nich nemusí být vyhovující například z důvodu koroze či zanesení trubek vápencem. Instalatéři provedou rozvody vody v plastu, v polypropylenových trubkách.

Odpady – ruku v ruce s rozvody vody mohou být ve špatném stavu i odpadní trubky. Mohou být popraskané, velmi znečištěné, prorostlé vegetací apod. Ze zanedbaných odpadů se také šíří nepříjemný zápach a mohou být zdrojem infekčních onemocnění.

chata v zimě

Plynové spotřebiče – využíváte na chalupě plynovou karmu, sporák nebo plynový kotel? Pak tu bude pro instalatéra nonstop https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha opět další pracovní činnost, například v rámci revizí, čištění či výměny zařízení. Instalatéři sem mohou dorazit i v případě nějaké havárie, například při úniku plynu nebo selhání spotřebiče.

Topení – některé chalupy bývají vytápěné krbovými kamny, jiné mohou mít k dispozici kotel na tuhá paliva nebo plynový kotel, zapojený do soustavy radiátorů. Rekonstrukce či výstavba topení se tu může protáhnout i na dobu několika týdnů, protože jde o poměrně náročný proces. Instalatéři mohou také navrhnout a zhotovit projekt podlahového vytápění, které je ekonomičtější a zároveň komfortnější.

Voda mimo dům – instalatéři mohou vypomáhat i se zavedením vody a odpadů mimo chatu, například na zahradní terasu, pod pergolu, do altánu, do garáže, do sklepa pod garáží, a také mohou být nápomocni při výstavbě zahradního zapuštěného bazénu. Mohou vám také umístit ventil pro připojení zahradní hadice na venkovní část obvodového zdiva.