Dřevěné zahradní pergoly pro poklidné posezení v přírodě


V klidu si sedíte venku v přírodě a nic vás nerozhází – každý z nás potřebuje někdy vysadit, odpočinout si, nabrat sílu a čelit situacím, které v našem životě nejsou leckdy zrovna snadné. Nápor na psychiku je dnes mnohem větší, než býval dříve, řešíme zkrátka více podnětů a technické prostředky řada lidí bohužel zneužívá pro různé negativní účely. Odpočinout si můžeme nejlépe venku, v přírodě, mezi květinami, stromy, keři, v blízkosti trávníku, čmelák a včel, štěbetajících ptáků, s ionizovaným vzduchem a s příjemným vánkem, který čistí vzduch od toxických zplodin. Zahradní pergola je to pravé místo, příroda na dosah a současně za zády bezpečné zázemí vašeho domova. Navíc je pergola zhotovena ze dřeva (pokud se zrovna nerozhodnete dát přednost chladnému hliníku) a dřevo, to je zkrátka dřevo!

dřevěná pergola

Dřevo je prostě dřevo – kdo sází na přírodní materiály, může z nich čerpat energii, může být vyrovnanější osobností, může lépe posilovat vlastní psychiku, lépe meditovat a být sympatičtějším člověkem. Dřevěné letokruhy nedokážete ničím napodobit, žádné lamino to neumí a na každé náhražce to hned poznáte. Dřevo také krásně voní, a pokud se s ním hospodaří rozumně, aniž by se kácely lesy ve stylu „po mně potopa“, a využívá se i různých polomů a starých odumřelých stromů, pak je vše v pořádku.

květiny na pergole

Vhodný lazurovací lak – konstrukce pergol dovoluje volit barvu, jaká vám vyhovuje. Umožňují to moderní lazurovací laky, zpravidla vodou ředitelné a netoxické. Tímto způsobem lze sladit celou konstrukci s okolním prostředím, aby odpovídala vašemu vkusu a rozpoložení. Pergolu lze vyzdobit okrasnými keři a stromy v dřevěných květináčích a truhlících, které opatříte stejnou lazurou, můžete k ní přidat zástěnu a nechat ji zastřešit. Zahradní pergoly dřevěné sloužily již před mnoha lety také jako opěrný bod pro popínavé rostliny a s nimi je pak celé zákoutí veselejší a zajímavější.