Dekorace a výrobky na zahradu

Zahrada je místo, pro které v létě žije každý obyvatel domu, který ji vlastní. O zahradu je nutné pečovat a postarat se o to, aby byla nejen užitkovým místem, ale i prostorem, který bude nějak výjimečný a kouzelný. Toho můžete docílit tak, že si na ní uděláte dekorace, které ji dokonale ozvláštní.
barevné kamínky.jpg

Design v podobě kamínků

Kameny jsou neodmyslitelnou součástí zahradních dekorací. Můžete z nich totiž udělat naprosto úchvatnou designovou výzdobu, kterou jen tak nikde nenajdete. Pokud dáte přednost velkým kamenům, vaši zahradu si můžete zpestřit skalkou nebo výrobou fontány, ve které budou kameny nádhernou kulisou.
Jestli se vám ale líbí malé kamínky, které seženete v každé zahradnické prodejně nebo je jednoduše nasbíráte někde u rybníka, máte hned několik možností, jak s nimi naložit.
kamínky a skalničky.jpg
Vytvořit si můžete:
1.    Nástěnný kamínkový obraz– a to tak, že si vyberete zeď (například pod pergolou) a nanesete na ni omítku. Do ní pak můžete vkládat kamínky (různých barev a velikostí) a vytvořit si tak vámi požadované obrazy. Fantazie je tedy už jen na vás, ku příkladu si můžete vytvořit šneka, želvu nebo nějaký obrazec, do kterého pak přilepíte umělé květiny.
2.  Kamínky kolem stromů a kytek– zahrada je plná rostoucích květin a stromů, pokud toužíte po tom zvýraznit místa, které jsou okouzlující, nasypte kamínky kolem stromů nebo do květinových záhonů do kruhu. Udělejte to však systematicky nikoliv jen tak do prostoru. Má to další velkou výhodu, a to takovou, že vám budou kameny držet teplo, které rostliny potřebují a zabraňovat plevelu, aby rašil ven.
sukulenty v terakotových květináčích.jpg

Stará vana, koryto nebo květináče

Ne všechny staré věci patří do koše. Na vaší zahradě vám může krásně posloužit i staré koryto nebo vana. Když do nich nasypete zeminu a posadíte si tam květiny nebo bylinky, budete mít staré „harampádí“ (dříve k vyhození) teď už využité a vyzdobené.
Jestli se vám v zahradě válí staré květináče nebo je pro jistotu schováváte někde ve sklepě, ať je nikdo nevidí – děláte chybu. Pusťte se do práce a nově si je upravte. Můžete je namalovat barvami a udělat na nich i tématické vzory v podobě květin. A můžete si být jistí, že takové květináče má doma jen málokdo.